MUDr. Martina Zajíčková s.r.o. Praktická lékařka pro do

261 132 780
606 854 062
pouze v akutních případech
Česká televize - Kavčí hory
Na Hřebenech II, 140 70 PRAHA 4

Očkování

Očkování (též vakcinace) je lékařský zákrok, při kterém se zdravý organismus záměrně setká s méně nebezpečným mikrobem nebo jeho fragmentem. Imunitní systém se naučí rozpoznávat příslušné antigeny a očkovaný by tak měl být chráněn před nákazou nebo alespoň před vážným průběhem onemocnění v případě, že se setká s původcem onemocnění. Očkování nevede vždy ke vzniku imunity, ne každý očkovaný je tedy chráněn před infekcí.

Chřipka

Chřipka

Co je to vlastně chřipka? Lidově se za chřipku považuje lehké nachlazení, pokašlávání či nudle u nosu. Ve skutečnosti je však pravá chřipka vysoce nakažlivé onemocnění způsobené virem chřipky, spojené s vysokou teplotou. Onemocnění vzniká náhle, z plného zdraví, a postiženou osobu prakticky paralyzuje a minimálně na týden upoutá na lůžko..... Celý článek »

 

Klíšťová encefalitida

Klíšťová encefalitida

Co je to klíšťová encefalitida? Klíšťová encefalitida je infekční virové onemocnění napadající mozek a mozkové blány. Virus klíšťové encefalitidy se do těla člověka nejčastěji dostává přisátím infikovaného klíštěte. Zdroj nákazy Infikované klíště je zdrojem nákazy klíšťovou encefalitidou jak pro člověka, tak také pro zvířata..... Celý článek »

 

Pneumokokové nákazy

Pneumokokové nákazy

Co jsou to pneumokokové infekce? Pneumokokové infekce jsou příčinou zápalu plic, zánětů mozkových blan a sepse (infekční otrava krve), zánětů průdušek, zánětů středouší nebo obličejových dutin. Nejčastější pneumokokovou nákazou jsou akutní záněty středního ucha, které postihují především děti. Zdroj nákazy Zdrojem infekce je nemocný.... Celý článek »

 

Příušnice

Příušnice

Co jsou to příušnice? Příušnice jsou akutní virové onemocnění způsobující bolestivý zánět slinných žláz, provázený jejich zduřením buď na jedné, nebo na obou stranách. Nejčastěji je postižená příušní žláza, před uchem. Zdroj nákazy Zdrojem nákazy je nemocný člověk, který je infekční již týden před prvním projevem nemoci a.... Celý článek »

 

Tetanus

Tetanus

Co je to tetanus? Tetanus je nebezpečné infekční onemocnění způsobené bakterií. Tato bakterie je přítomna ve stolici mnoha zvířat i člověka a hnojením se dostává do půdy, kde ve formě spór vydrží měsíce i léta. Zdroj nákazy Vstupní branou nákazy jsou drobná i větší poranění na lidském těle, která se dostanou do kontaktu s kontaminovanou.... Celý článek »

 

Žloutenky

Žloutenky

Žloutenka typu A Co je to žloutenka? Žloutenka typu A nebo také hepatitida je virová infekce jater. Nemoc postihuje především děti a mladé lidi. V České republice v roce 2008 propukla epidemie žloutenky typu A, po které virus neustále koluje v populaci. Dále se žloutenka typu A vyskytuje v zemích s nízkým hygienickým standardem v oblastech Afriky,.... Celý článek »

 
 
 

Kudy k nám

  • z Pražského povstání BUS 134
  • budova České televize na Kavčích horách
  • jižní vrátnice - vchod JIH
  • po schodech do 1. patra
  • poslední dveře vlevo

mapa

Přejít na interaktivní mapu Mapy.cz

 

Kudy k nám

  • z Pražského povstání BUS 134
  • budova České televize na Kavčích horách
  • jižní vrátnice - vchod JIH
  • po schodech do 1. patra
  • poslední dveře vlevo

mapa

Přejít na interaktivní mapu Mapy.cz